logoped.co.nr

Логопедичен форум
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2009 3:22 pm 
Offline
Site Admin

Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 4:44 pm
Мнения: 6
Тук, или в отделна тема, може да задавате своите въпроси, касаещи логопед. Разбира се, не за всичко е възможно да се намери отговор във форум, но доколкото може, ще се постараем.

Може да зададете и отново въпроси, които сте задавали във стария форум, ако считате, че все още не сте получили отговор.

P.S. Доколкото виждам, потребителите на форума отварят отделни теми за въпроси (в което няма нищо лошо). Така че може да се върнете на страницата с темите, за да видите дали вече няма отговор на Вашия въпрос, или пък вие да пуснете нова тема.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Пон Мар 21, 2011 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:16 pm
Мнения: 2
Izviniavam se za latinicata no niamam BG i taka da kaja moiat problem..
momche na 16 sam s leko namalen sluh poveche na diasnoto uho ne nosia aparatcheto zashtoto mi e nepriqtno i se spraviam mnogo dobre bez nego.. i s govoren defekt problem s garloto po rojdenie govoria nosovo nqmam veche problemi s nito edna bukva osven L s Y-u i frensko R daje Rto mi e mnogo dobre gadnoto e 4e govoria nosovo nqkoi da ima problem s garloto i da govori nosovo i znae li kak da se spravia s tozi problem ..
hodih na logoped no ne mnogo vreme pomogna mi da kazvam bukvite no za nosovo govorene ni6to ne pomogna dali ima opravia ili ne ina4e seki si me razbira no pravi gadno vpe4etlenie shte sam vi mnogo blagodaren da spodelite


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:16 pm
Мнения: 2
po tochno imam cepnato nebce i mi e mahnata tretata slivica glasat mi zvu4i kato nqkoi dete ima li opraviq tovaa :(( chakam otgovor


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Сря Юни 22, 2011 2:59 am 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 2:53 am
Мнения: 1
Здравейте, не знам как да си формулирам проблема. Не съм се обръщал към логопеди никога до сега. Срещам проблем в говоренето, когато съм превъзбуден или притеснен. Започвам да говоря бързо, и просто нищо не ми се разбира, налага се да повтарям изреченията си по 2-3-4 пъти, че да ме разбере човека на когото говоря.Не мога да опиша точно какво става и как звучи, направило ми е силно впечатление как изговарям думата врата по средата на изречение. Проблема ми не е само с нея разбира се. Момче съм на 17 години и ми пречи сериозно в общуването и най-вече в първото впечатление което оставям у хората...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2011 8:39 am 
Offline
Site Admin

Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 4:44 pm
Мнения: 6
ivandimov написа:
Здравейте, не знам как да си формулирам проблема. Не съм се обръщал към логопеди никога до сега. Срещам проблем в говоренето, когато съм превъзбуден или притеснен. Започвам да говоря бързо, и просто нищо не ми се разбира, налага се да повтарям изреченията си по 2-3-4 пъти, че да ме разбере човека на когото говоря.Не мога да опиша точно какво става и как звучи, направило ми е силно впечатление как изговарям думата врата по средата на изречение. Проблема ми не е само с нея разбира се. Момче съм на 17 години и ми пречи сериозно в общуването и най-вече в първото впечатление което оставям у хората...

Всички си "объркваме" граматиката, когато сме сериозно притеснени. За съжаление, едва ли тук мога да ви дам адекватна консултация, понеже това, което пишете е твърде относително. Ако сте от София, има логопеди, които предлагат безплатна консултация.
Ако говорите нормално, а само когато сте притеснен не говорите добре, може би бихте могли да се справите и сам, като се упражнявате. Намерете си текст, който да преразкажете и се запишете, за да се чуете как звучи.
Най-добре разбира се, все пак потърсете колега.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2011 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 5:59 pm
Мнения: 1
Здравейте, имам внук на 7 години, първи клас! В предучилищната нямаше проблеми с писане и смятане, но все се оплакваха ,че не седи, разсейва се, закача се с децата, пречи им. Сега в първи клас всички се оплакват от същото - не може да седи мирно, закача децата, не внимава, непрекъснато говори.Но освен това се справя много трудно с писането, четенето и математиката.Той проговори чак на 4 години и досега не може да казва някои думи , дори бащиното име и фамилията не може да си каже Светославов Владимиров.Дълги думи дори не се и опитва да ги каже, отказва се веднага или при опит, ги казва грешно, с разместени срички и на нищо неприличащи. Дори стихотворението "Аз съм българче" не може да научи,защото не може да каже българче, а казва бъргалче и се отказва. Има ли нужда от логопед? Лошото е,че никак не мога да убедя дъщеря ми, че детето има нужда.Като всяка майка тя смята,че нищо му няма и просто не иска да слуша.А, че има проблем съм абсолютно сигурна.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 6:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
kapris написа:
Здравейте, имам внук на 7 години, първи клас! В предучилищната нямаше проблеми с писане и смятане, но все се оплакваха ,че не седи, разсейва се, закача се с децата, пречи им. Сега в първи клас всички се оплакват от същото - не може да седи мирно, закача децата, не внимава, непрекъснато говори.Но освен това се справя много трудно с писането, четенето и математиката.Той проговори чак на 4 години и досега не може да казва някои думи , дори бащиното име и фамилията не може да си каже Светославов Владимиров.Дълги думи дори не се и опитва да ги каже, отказва се веднага или при опит, ги казва грешно, с разместени срички и на нищо неприличащи. Дори стихотворението "Аз съм българче" не може да научи,защото не може да каже българче, а казва бъргалче и се отказва. Има ли нужда от логопед? Лошото е,че никак не мога да убедя дъщеря ми, че детето има нужда.Като всяка майка тя смята,че нищо му няма и просто не иска да слуша.А, че има проблем съм абсолютно сигурна.


Здравейте,
Вероятно се касае за хиперактивно дете с дефицит на вниманието. При много деца се наблюдава дефицит на вниманието-разстройство на хиперактивност (превеждам буквално английския термин Attention deficit hyperactivity disorder, извесно още като ADHD). Тези деца са умни, будни, но невъзможността да се концентрират се оказва сериозна пречка в учебния процес.
Според мен освен логопед, е нужно детето да се види и от детски психолог. В България има сериозен предразсъдък, сякаш, ако детето бъде заведено на логопед или на психолог, ще бъде дамгосано. Напротив, именно така може да се помогне.
P.S. Изказвам това мнение само на база на това, което сте написали и не мога да съм сигурен дали предположението ми е вярно, все пак това е само един форум :)

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Сря Фев 29, 2012 10:32 am 
Offline

Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 10:23 am
Мнения: 1
Здравейте!Притеснението ми е свързано със синът ми-той е на 2г и 10месеца и още си говори по-бебешки.Не мислех,че това е проблем,защото той свързва думи в изречения,задава въпроси и има добра памет,но често отговаря на въпроси сякаш без да се замисля-вместо да каже да казва не.Това се оказва проблем в яслата-не му дават да учи стихчета и песнички,защото не можел да говори,бил разсеян и сякаш нещо изоставал :shock: .Според всичко написано до тук как мислите,трябва ли да потърсим помоща на логопед или психолог?Благодаря Ви предварително!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Онлайн консултация
МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 11:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
mamadesita написа:
Здравейте!Притеснението ми е свързано със синът ми-той е на 2г и 10месеца и още си говори по-бебешки.Не мислех,че това е проблем,защото той свързва думи в изречения,задава въпроси и има добра памет,но често отговаря на въпроси сякаш без да се замисля-вместо да каже да казва не.Това се оказва проблем в яслата-не му дават да учи стихчета и песнички,защото не можел да говори,бил разсеян и сякаш нещо изоставал :shock: .Според всичко написано до тук как мислите,трябва ли да потърсим помоща на логопед или психолог?Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
От това, което пишете, не изглежда да изоставате сериозно от нормалното развитие за възрастта. Това, което ме кара да Ви посъветвам обаче да се обърнете за консултация при логопед, е това, че в яслата виждат проблем. Потърсете консултация! Дори да няма проблем, това няма да е излишно. Все пак обаче, разпитайте и се обърнете към опитен и компетентен колега.

Трябва да уточня и нещо друго - до днес в Университета още се преподава, че минималната възраст за работа с логопед е 3 г. Възможно е някой колега да ви посъветва да изчакате и това няма да е от некомпетентност, просто така е учил. Според модерните тенденции в логопедията обаче няма такова ограничение. Тоест, потърсете съвет от колега, който е готов да поеме консултация и с по-малко дете. Горещо ви съветвам обаче да разпитате и да отидете при човек, за който има добри отзиви, тъй като за съжаление в България диплома за логопед не се взима много трудно.

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов