logoped.co.nr

Логопедичен форум
Дата и час: Пон Апр 29, 2024 8:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Вто Мар 09, 2010 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 3:34 pm
Мнения: 3
Здравейте.

Имам няколко въпроса и се надявам да ми дадете някакви насоки.
На 20 години съм и от малак имам проблем с казването на Р и Л.Последно време доста почнах да се дразня на този проблем и реших да потърся помощ.Искам да попитам как най-лесно се отстраняваняват тези проблеми ? Във всички болници ли има логопеди? Как върви заплащането при тях ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
Неправилното изговаряне на кой да е звук се отстранява на всяка възраст, стига да има желание. Цената в частните кабинети едва ли някъде пада под 15лв на занятие.

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 10, 2010 11:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 11:50 pm
Мнения: 1
Колко време трае едно занятие и колко посещения ще са необходими за справяне с проблема. Знам, че е строго индивидуално, но на база на опита, който имате предполагам можете да кажете някакъв ориентировъчен период.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 10:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
sss написа:
Колко време трае едно занятие и колко посещения ще са необходими за справяне с проблема. Знам, че е строго индивидуално, но на база на опита, който имате предполагам можете да кажете някакъв ориентировъчен период.

Както написахте, строго индивидуално е. При някои самата постановка (тоест, да успее да каже дадения звук) става от първото занятие и след това се развива учудващо бързо. При други се точи цяла година по две посещения седмично. За Л при мен досега е ставало лесно и безотказно. Впрочем, трябва да обясним, че има две Л-та - меко Л (в срички с ЛИ, ЛЕ, ЛЮ, ЛЯ) и твърдо Л (ЛЪ, ЛА, ЛО, ЛУ). Но и двете се правят лесно. За Л е нормално клиентът да се научи да го казва във всички позиции за примерно 2 месеца. Е, за да не се възмутят някои колеги, трябва да кажа, че винаги може да има изключения.
Искам да поясня, че логопедът може да научи клиента да изговаря правилно звука във всякаква позиция, дори в най-трудните думи, но клиентът трябва да положи усилие да приложи уменията си в ежедневната реч, което не е лека задача, понеже говорните навици имат голяма сила :).
Звук Р е най-труден в артикуалционно отношение, защото е вибрантен - езикът вибрира, а това е много сложно движение. При все това често постановката му става бързо. Но често се случва и обратното - нужна е дълга и продължителна работа, която може да продължи цяла година.

Трайността на занятието (при артикулационни нарушения имам предвид), според както са ни учили, е 20-25 минути. Но преценката е на логопеда. Може да реши да работи 40 минути. Възможно е, ако логопедът работи по-малко от 40 минути, да не ви таксува според тарифата за цял час, а да направи отстъпка.

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 1:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 3:34 pm
Мнения: 3
Да ви попитам,можете ли да ме свържете с логопеди от Свищов/Варна/Добрич ??


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 9:37 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
Изпратих Ви бележка. Горе вляво на страницата би трябвало да виждате, че имате едно ново съобщение.

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Съб Май 01, 2010 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 3:34 pm
Мнения: 3
Да отговорих ви на съобщението,ако може да ми пишете на лично или тук да пуснете телефона на конкретния специалист ?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Въпрос ?
МнениеПубликувано на: Нед Май 02, 2010 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 06, 2010 10:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София, логопедичен кабинет, бул. "Черни връх" 33
ra89 написа:
Да отговорих ви на съобщението,ако може да ми пишете на лично или тук да пуснете телефона на конкретния специалист ?


Макар със закъснение, написах ви на бележка информацията, от която имате нужда. Извинявайте за закъснението!

_________________
http://logo5.eu/


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов