logoped.co.nr

Логопедичен форум
Дата и час: Пон Апр 29, 2024 8:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: късно проговаряне при дете
МнениеПубликувано на: Съб Юли 10, 2010 11:13 am 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 10:57 am
Мнения: 1
Здравейте,
Имам дъщеря на 3г.1м. , която не говори правилно. По принцип тя доста говори, но проблемът е, че почти нищо смислено не казва. Основно ползва бебешки език. Ако човек се заслуша се вижда, че се опитва да повтаря чути фрази, но подобието с истинските фрази е доста малко. Тя реагира на доста команди от моя страна като "ела", "дай ръка", "стани-седни" и други подобни. За по-сложни неща обаче, реакцията и не винаги е адекватна. Много е общителна и иска да играе с други деца и се усмихва на всеки срещнат по улиците. Решава логически пъзели вярно за минути. Не мисля, че има проблем със слуха, защото чува през две затворени врати музиката от любима реклама и тича да я види. Когато иска нещо, тя не ми говори, а просто ме дърпа и ми бута ръката към нещото. Аз й говоря за него преди да й го дам и задавам въпрос например "искаш ли .....?", но тя вместо да отговори повтаря "искаш ли?". Не мога да определя има ли проблем и не мога да кажа, че тя не полага усилия и все пак се притеснявам не е ли вече голяма за етапа, в който е в момента?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: късно проговаряне при дете
МнениеПубликувано на: Нед Юли 25, 2010 1:52 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 1:45 pm
Мнения: 1
Здравейте, мисля, че не излишно да заведете дъщеря си на логопед ,за ваше успокоение една консултация със специалист ще бъде полезна за детето и за вас. А моето лично мнение като специалист е, че на детето трабва да се говори бавно, разбираемо с кратки прости изречения. Когато иска нещо помолете го да го назове ако не иска не его давайте за момента, обяснете , че когато ние възрастните искаме нещо го назоваваме и така ни е по лесно. Говорете постоянно на дъщеря си тя имя нужда от това като всяко дете. Хубаво е ако успеете да намерите в някоя книжарница карти с илюстрации на животни, плодове..... и др да ги показвате на детето като го питате какво е това , то да отговаря това е........ как прави.. и.т.н. Пожелаавам ви успех и без притеснения :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов